Medieval II : Total War

cropped-mainM2.jpg

POPIS:

Medieval 2: Total War (ďalej M2) je v poradí štvrtým pokračovaním série strategických hier Total War. Už od svojho prvého dielu, ktorým bol Shogun v sebe kombinuje ťahovú a real-time časť. Ťahová sa zaoberá diplomaciou (vyjednávanie, uzatváranie obchodných zmlúv, informácie o mape apod.), obchodom, presunom armád, stavaním nových budov do miest, cvičením jednotiek, zatiaľčo real-time(-ová) masívnymi bitkami. Oproti pôvodným hrám (Shogun, Medieval, Rome) došlo k mnohým zmenám.

Strategická časť je prepracovanejšia, bola vylepšená diplomacia, dôležitú úlohu zastáva viera, resp. náboženstvo a samozrejme aj hlava Cirkvi – pápež, ktorý môže organizovať Križiacke výpravy alebo, ak mu nebudete po chuti, vás môže exkomunikovať s Cirkvi. To isté je aj pri Islame, kde však nie je Pápež a Križiacke výpravy, ale Imám a Džihád. Pri viere ešte zostaneme, v Rome vám úlohy zadával Senát, ktorý avšak nevystupoval ako osoba, resp. sa nedal ovplyvniť. V M2 môžete Pápeža dokonca zabiť. Ďalšou zmenou oproti predchádzajúcim dielom, vlastne oproti Rome a pôvodnému Medievalu je návrat „event movies“, teda mohli by sme to preložiť ako „filmy udalostí“.

V predošlých hrách boli všetky jednotky rovnaké (v jednom oddiely), bitky prebiehali len jednoduchými údermi. V Medievale 2 sú jednotky od seba odlišné (stále hovoríme o jednom oddiely), majú odlišné brnenia, tváre, štíty. Súboje už nie sú fádne a nudné, ale každý jeden vojak používa rozličné kombá, vďaka ktorým sa bitky stanú zaujímavejšími. Taktiež budeme môcť vidieť nové efekty, napríklad rozpad budov (doteraz sa rozpadali len múry, v Rome ste budovy mohli síce zničiť tiež, ale budova len začala horieť, a potom „zmizla“ – zostali po nej len trosky). A čo počet jednotiek? Ten je vskutku obrovský! Naraz sa bude môcť na bojisku stretnúť až 10 000 vojakov (!!!) a to už je pekné číslo… Typov jednotiek je tiež dosť. Stretnete sa s pechotou, streleckými jednotkami (najprv len luky, kuše apod., neskôr muškety), kavalériou (aj streleckou) a nakoniec s obrovskými obliehacími strojmi, ako napríklad v stredoveku typické Trebušety, neskôr Delá a nakoniec s Baziliskom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>